Āfrikas karte

Otrs lielākais kontinents, kā arī otrs apdzīvotākais. Āfrika robežojas ar Sarkano jūru un Suecas kanālu ziemeļ-austrumos, Vidusjūru ziemeļos, Atlantijas okeānu rietumos un Indijas okeānu dievid-austrumos. Āfrikā ir 53 valstis, kā arī vairākas salu grupas.

Bieži raksturota kā ‘Tumšais kontinents’ vai ‘Cilvēces šūpulis’ (vecākās Homo sapiens fosilijas ir atrastas Āfrikas austrumdaļā), Āfrikā ir daudz minerālu un dabisko resursu, kā arī plaša dzīvas dabas un bioloģiskā daudzveidība. Diemžēl šeit ir daudz nabadzīgu cilvēku.

 

Valstis

Alžīrija Angola Benin Botsvāna Burundi Čada Centrālāfrikas Republika Dienvidāfrika Dienvidsudāna Ēģipte Ekvatoriālā Gvineja Etiopija Gambija Gana Gvineja Kamerūna Kanāriju salas Kenija Lesoto Libērija Lībija Madagaskara Mali Maroka Maurīcija Mauritānija Mozambika Namībija Nigēra Nigērija Seišelas Senegāla Sierra Leone Somālija Sudāna Svazilenda Tanzānija Togo Tunisija Uganda Zambija Zimbabve

Klimats

Āfrikā dominē karsti laikapstākļi. Tomēr dažādos reģionos mitrums un lietusgāžu apjoms krasi atšķiras. Tā kā kontinentu pa vidu šķērso ekvators, visu gadu temperatūras ir augstas. Ir maza atšķirība starp temperatūru vasarā un ziemā. Tomēr ziemeļ-rietumu reģionus, kā arī Augstkalnes un atsevišķus rajonus dienvidos varētu raksturot kā vēsākus.

Kamēr meži Kongo upes baseinā un piekrastes reģioni rietumdaļā piedzīvo lietusgāzes visu gadu, pārējā Āfrikas daļā ir viena vai divas spēcīgu lietusgāžu sezonas un pārējā laikā ir sausums.

Āfrikas karte
Āfrikas karte