Eiropas karte

Eiropa platības ziņā ir otrs mazākais kontients(10 180 000 km2). Tai pat laikā tas ir 3 apdzīvotākais kontinents (aptuveni 731 000 000 cilvēku). Eiropu iekļauj Melnā jūra un savienoties ūdensceļi uz dienvidaustrumiem, Ziemeļu Ledus okeāns un dažādas citas ūdenstilpnes ziemeļos, Atlantijas okeāns rietumos un Vidusjūra dienvidos. Eiropu no Āzijas atdala Urāla jūra un Kaukāza kalni,blakus Melnajai jūrai dienvidaustrumos Par spīti iekšējām kultūras, valodas u.c. atšķirībām, Eiropa pārstāv unikālu civilizāciju un ētiskās vērtības, kam ir bijusi milzīga ietekme uz pārējo pasauli dažādos vēstures posmos. Eiropā arī ir vienas no skaistākajām ainavām pasaulē.

 

Valstis

Albānija Andora Austrija Baltkrievija Beļģija Bosnija un Hercegovina Bulgārija Horvātija Čehija Dānija Igaunija Somija Francija Vācija Grieķija Ungārija Islande Īrija Itālija Kosova Latvija Lihtenšteina Lietuva Luksemburga Maķedonija Malta Moldova Monako Montenegro Nīderlande Norvēģija Polija Portugāle Rumānija Sanmarīno Serbija Slovākija Slovēnija Spānija Zviedrija Šveice Ukraina Apvienotā Karaliste Anglija Vatikāns

Klimats

Lielākā daļā Eiropas ir mērens klimats, tomēr ir reģioni ar atšķirīgu klimatu. Eiropas ziemeļos ir garas un augstas ziemas, savukārt vasaras ir īsākas un vēsākas nekā pārējā kontinentā. Austrum-eiropā ir garākas un vēsākas ziemas, un īsākas un karstākas vasaras ne kā rietumos. Dienvidos (Spānija, Itālija, Grieķija, Portugāle) vasaras ir ļoti siltas un temperatūras var sasniegt pat 35 C.

Eiropas karte
Eiropas karte