Laika ziņas

Piedāvājam laika prognozi tuvākajām 2 nedēļām vairāk nekā 400 Pasaules pilsētās. Lai skatītu konkrētu pilsētu, spiediet uz pilsētas nosaukumu kartē. Daudzām pilsētām varat iepazīties ar laikapstākļu informāciju (gaisa temperatūra, nokrišņi, ūdens temperatūra) no iepriekšējiem gadiem, kas palīdzēs izvēlēties labāko laiku ceļošanai.

 

Īsumā par laika prognozēm

visicelojumi.lv portāls laika prognozēm izmanto OpenWeatherMap datus.

OpenWeatherMap pakalpojumu ir izstrādājuši IT speciālisti ar 10+ gadu pieredzi attīstības komandu un piemērojot telekomunikāciju risinājumus, ar pieredzi izstrādē un Lielo datu tehnoloģiju izmantošanu praksē.

Pakalpojuma ideoloģija ir iedvesmojusi OpenStreetMap un Wikipedia, kas padara informāciju bezmaksas un pieejamu visiem.

Šodien pakalpojums nodrošina 1 miljards prognozes dienā. Tas nodrošina atklātus meteoroloģiskos datus vairāk nekā 200 000 pilsētām.

Izmantojot OWM platformu, OpenWeatherMap piegādā plašu meteoroloģisko datu, tostarp pašreizējo laika apstākļu, prognozes, nokrišņi, vējš, mākoņi, dati no meteoroloģisko staciju, daudz kartes, analītikas un daudzi citi. OpenWeatherMap ir savs modelis laika aprēķinu, kas saistīts ar globālo meteoroloģiskos apraides datus, savu aprēķinu par reģioniem un reālā laika datus no vairāk nekā 40000 meteoroloģisko staciju.

Tehhnoloģijas, lai iegūtu datus par laikapstākļiem

Meteorologi izmanto dažādus instrumentus, lai palīdzētu viņiem iegūt informāciju par laika apstākļiem un klimatu. Daži vairāk pazīstams tiem ir termometri kas mēra gaisa temperatūru, Anemometri kas mēra vēja ātrumu, un barometri, kas sniedz informāciju par gaisa spiedienu. Šie instrumenti ļauj meteorologi apkopot datus par to, kas notiek netālu no Zemes virsmas. Vācot datus no citiem avotiem un citviet atmosfērā, palīdz veidot daudz aprakstošu priekšstatu par laika apstākļiem.

Laikapstākļu satelīti

Apskatei lielus laika sistēmas pasaules mērogā, laika satelīti ir nenovērtējami. Satelīti parāda mākoņu veidojumos, lielos laika notikumus, piemēram, viesuļvētras, un citām pasaules laika sistēmām. Ar satelītiem, meteorologi var redzēt laika apstākļus visā pasaulē: okeānus, kontinentus un stabi. Nesenie satelītu dati ir ļoti detalizēti.

Uz katra satelīta pastāv divu veidu sensoriem. Viens no tiem ir redzamās gaismas sensors sauc par "uztvērēju", kas darbojas kā kameru telpā un palīdz apkopot informāciju par mākoņu kustībām un modeļiem. Šo sensoru var izmantot tikai diennakts gaišajā laikā, jo tā darbojas ar notveršanā atstaro gaismu, lai radītu attēlus. Tā kā dažādu virsmas īpašības atstaro gaismu atšķirīgos veidos, tie var atšķirt no otra attēliem. Ūdens atspoguļo ļoti maz gaismas, padarot to parādās melns uz satelīta attēlu. Zemes masu mēdz parādīties kā toņos pelēks, atkarībā no temperatūras un mitruma.

Otrais sensors sauc par "stabilāks." Tas ir infrasarkano staru sensoru, kas skan temperatūru. Jo augstāka temperatūra objektu, jo vairāk enerģijas tas izstaro. Šis sensors ļauj satelītus, lai noteiktu enerģijas daudzumu izstaro Zemes virsmas, mākoņu, okeānu, gaisu, un tā tālāk. Infrasarkanie sensori var izmantot nakts noderīgu funkciju par prognozēm, ņemot vērā, ka uztvērēju var tikai paņemt datus diennakts gaišajā laikā.

Doplera radars

Doplera radars ir vēl viens būtisks meteoroloģisks rīks. Radars darbojas nedaudz atšķirīgi no satelītu sensoriem. Tā vietā, lai lasījums atstaroto gaismu vai enerģiju, radaru pasākumi atspoguļoja skaņas viļņus.

Kad skaņas viļņi tiek pārraidīti no radara antenas palīdzību, viņi var nonākt saskarē ar objektiem savā ceļā, piemēram, putekļu daļiņas vai ledus kristāli. Ja viņi nonāk saskarē ar kādu priekšmetu, kas virzās prom no radara, skaņas viļņi tiks atspoguļota atpakaļ pie samazināta frekvencas (ti, mazāk skaņu viļņi tiks atspoguļota atpakaļ noteiktā laika periodā). Ja objekts tie nonāk saskarē ar virzās uz radara, skaņas viļņi tiks atspoguļotas atpakaļ palielinātu gadījumu skaitu. Šis efekts tika atklāts 1842. Christian Doppler. Vēlāk zinātnieki piemēro Doppler principu meteoroloģiskā radara. Izmantojot Doplera radaru, meteorologi var iegūt priekšstatu par nokrišņiem, kas ļauj tiem izsekot vētras progresu laika gaitā.