Ēģipte

 

Ģeogrāfiskā informācija

Lielāko Ēģiptes daļu klāj zemas smilšu kāpas un ieplakas Rietumu un Lībijas tuksnešos. Austrumos no Nīlas, pus-tuksnešainais Arābijas tuksnesis sniedzas līdz Sarkanās jūras malām.

Tālu dienvidrietumos, zeme paceļas Gilf Kebir plakankalnē, ar augstumu tuvu 610 metriem. Tālu dienvidaustrumos Sarkanās jūras kalni, Etiopijas augstienes paplašinājums, iestiepjas Sudānā.

Ēģipti sadala Nīlas upe, kura plūst uz Vidusjūru no tās avota Centrālāfrikā. Nīlas ieleja ir 8-16 km plata un ir valsts vienīgā auglīgā zeme, kurā dzīvo 98% Ēģiptes iedzīvotāju.

Sarkanā jūra iestiepjas Vidusjūrā ar mākslīgi veidoto Suecas kanālu. Sinai pussala atrodas austrumos no šī kanāla, un šī kaļķakmens plakankalne dienvidos paceļas Katrīnas kalnā, ar augstāko punktu valstī (2637 m).

Nassars, lielākais ezers, ir cilvēku radīts, un izveidots, kad tika veidots Asuānas dambis ( pabeigts 1970. gadā ).

Zemākais punkts ir Kataras ieplaka ( -133m ).

Ko redzēt un darīt

Vieni no spilgtākajiem iespaidiem ceļojumā uz Ēģipti ir pasaulslavenie arheoloģiskie pieminekļi Lejas (Ziemeļu) Ēģiptē un Augšas (Dienvidu) Ēģiptē. Viszināmākie no tiem ir:
Kaira:

 • Gīzas piramīdas un Lielā Sfinksa
 • Ēģiptes muzejs
 • Sakāras un Dašūras piramīdas un tempļi
 • Saladina Citadele
 • Muhameda Ali mošeja

Aleksandrija:
Aleksandrija ar tās dažādajiem vēsturiskajiem objektiem un jauno, iespaidīgo Aleksandrijas bibliotēku ir viens no vasaras pievilcīgākajiem galapunktiem Ēģiptē, vietējiem meklējot patvērumu no svelmes, kā arī vietu, kur pavadīt vasaras atvaļinājumu. Tūristu apskatei pieejami seno grieķu un romiešu kultūru pieminekļi, tostarp Aleksandrijas bibliotēka, KaitBeij (Qa'it Bay) cietoksnis un Montaza pils.

Ain Sokhna:
Kalnu ainava, kilometriem garas, skaistas un mierīgas pludmales, kā arī dažāda līmeņa viesnīcas – tas viss 90 minūšu brauciena attālumā no Kairas. Brīnišķīga atpūtas iespēja pāriem vai draugu kompānijām.

Portsaīda (Port Said):
Portsaīda ir viens no populārākajiem vasaras kūrortiem, kur vietējie patveras no vasaras karstuma, izbauda atvaļinājumu un iepirkšanās priekus pilsētas brīvās tirdzniecības zonā. Tūristus pilsētā savukārt piesaista 19.gs. celtie unikālie nami, kā arī vecā Portsaīdas bāka –pirmā celtne pasaulē, kas būvēta no dzelzsbetona.

Luksora:
Luksoras tempļi un Nīlas kreisais krasts

 • Valdnieku ieleja
 • Abū Simbelas tempļi

Asuāna (Aswan):
Asuānā redzēsiet vēl vairāk tempļus un vēsturiskus objektus, kā arī Geziret El Nabatat salu.
Uz šīs salas, kas atrodas Nīlas upē netālu no Asuānas, ir sastādītas retas dažādu augu, koku un ziedu sugas. Iespējams, vispopulārākā aktivitāte Asuānā un Luksorā ir kruīza brauciens pa Nīlu no vienas pilsētas uz otru. Tas dod iespēju apstāties pie visām apskates vietām Nīlas krastos, kur redzami slavenie vēstures pieminekļi, vienlaikus izbaudot braucienu pa Nīlas upi pieczvaigžņu kruīza kuģī.

 • Kūrorti Sīnāja pussalā pie Sarkanās jūras, tostarp Dahaba, Hurgada un Šarm El Šeiha.Sarkanā jūra piedāvā vienas no labākajām daivinga vietām pasaulē.


Šarm El Šeiha:
Šarm El Šeihā pieejamas dažādas aktivitātes, piemēram, daivingu, snorkelēšanu un safari izbraucienus. Tāpat no šīs pilsētas var doties ekskursijā uz Ras Mohammed Nacionālo parku, Kairu, Luksoru un Svētās Katrīnas klosteri.

 • Apskates objekti Sīnāja pussalā, tostarp Svētās Katrīnas klosteris un Sīnāja kalns
 • Rietumu tuksneši un oāzes, ieskaitot Siva (Siwa) oāzi
 • Memfisa un Senās Ēģiptes rekilvijas, tostarp Ramzesa II statuja, kas bija iedvesmas
 • avots Persija Biša Šellija dzejolim Ozymandias

Karte

Ēģipte karte