Grieķija

 

Ko redzēt un darīt

Tikai dažas valstis var lepoties ar tik ietekmīgu un svarīgu mantojumu Rietumu civilizācijai kā Grieķija. Pirmās klases vēsturisko orientieru klāsts atgādina kādu no dienām, kad lielie grieķu imperatori un rakstnieki atstāja nospiedumu zinātnes, literatūras un demokrātijas attīstībā. Ne mazāk kā 17 no šiem pieminekļiem tiek uzskaitīti par Pasaules mantojuma objektiem. Tomēr arī daudzu burvīgu mazo salu, smilšaino pludmaļu un gleznaino, kaļķa balto piekrastes pilsētu dēļ ir vērts uz šejieni doties un tas iemesls, kādēļ šī Vidusjūras valsts uzņem miljoniem tūristu katru gadu.

Kultūras mantojums

Ikoniskais Partenons rosīgajā galvaspilsētā Atēnās un lieliskie Delfi, kur varenie imperatori lūdza pravietojumus pie izcilākajiem orākuliem seno grieķu pasaulē, ir pasaulslavenas vietas. Šeit atrodas Apollona templis pie Bassae un krāšņā Rodas vecpilsēta, kuru reiz pārraudzīja Rodas koloss. Arheoloģiskā Olimpija ir mūsu moderno olimpisko spēļu dzimtene un vieta, no kuras Olimpiskā uguns tiek nosūtīta visai pasaulei. Daudzie Austrumu pareizticīgo klosteri Meteorā ir tik apreibinoši skatoties vien, celti augstu uz dabiskā smilšakmens klinšu pīlāriem. Pie mazpilsētas Verginas tika atrasta senā Agaja, un tika atklāti daudzi vērtīgi artefakti vairākās neskartās kapenēs, viens no tiem ir Maķedonijas II Filipa, Aleksandra Lielā tēva kaps. Senā Mistras pilsēta lepni stāv uz Taigetas kalna un atrodas tuvu ( bieži sajaukta) senajai Spartai. Vēl viena lieliska vieta ir Dēlas sala, netālu no populārā brīvdienu galamērķa Mikonas. Grieķu mīti vēsta, ka uz šīs salas piedzima Apollons un Artemīda. Kādreiz sala tika izmantota par galveno grieķu patvērumu, bet tagad ir izgreznota ar arheoloģiskajām paliekām. Dažas galvenās apskates vietas atrodas vienā no skaistākajām Grieķijas salām, ļaujot savienot brīnišķīgas ekskursijas ar atpūtu uz vienu no daudzajām smalkajām pludmalēm. Patmosa ir jauks piemērs, kas lepojas ar vēsturisko centru Horu, Svētā Jāņa teologa klosteri un Apokalipses alu, arī ar dažiem patīkamiem piekrastes restorāniem ar skaistu skatu. Korfu piemīt tādas īpašības, kas ir populāras brīvdienu galamērķiem, proti, labas pludmales un iespaidīgs vēsturiskās pilsētas centrs.

Samostas pludmales pilsētas atrodas tikai rokas stiepiena attālumā no Turcijas, tā ir laba vieta, lai izmēģinātu vietējo salu vīnu (slavena senajā pasaulē!). Uz salas ir arī Pasaules mantojuma objekts Hēras templis, nocietinātās Pitagorejas ostas (Pythagoreion) paliekas un slavenais Eupalīna tunelis, 1 km garš pazemes ūdensvads, kas celts 6 gadsimtā pirms mūsu ēras. Lai gan tā nav sala, senais Atosa kalns atrodas uz ziemeļiem no Grieķijas, uz pussalas Halkidiki. Tas ir viens no valsts populārākajiem tūrisma reģioniem ar izcilām pludmalēm, daudzām citām senajām vietām un daudziem burvīgiem ciematiem. Ja jūs joprojām vēlaties vairāk vēsturisku lietu, apbrīnojiet ievērojamo Asklēpija svētnīcu pie Epidauras vai arheoloģiskos Mikēnas un Tirīnas izrakumus. Dafnes (Atēnās), Hosias Lūkas (Hosios Loukas) (Beotijā) un Neamoni (uz Hijas salas ) klosterus, kas veido pilnu Grieķijas Pasaules mantojuma sarakstu.

Salas

Kas attiecas uz Grieķijas slavenajām un apburošajām salām ir grūti izvēlēties no 6000 iespējām, no kurām 227 ir apdzīvotas. To akmeņainās krasta līnijas, smilšainās pludmales, burvīgie ciemati, piekrastes līči un daudzās jahtu ostas padara tās ļoti populāras, dažādu gaumju ceļotāju vidū. Lielā Krētas sala ir ļoti populārs tūrisma galamērķis, ar ainavu, kas mainās no lieliskām smilšu palmu pludmalēm līdz sniegotām augstām virsotnēm un pārsteidzošām upju aizām un lielisku nakts dzīvi tās galvenajās tūrisma pilsētās. Ja jūs meklējat nakts ballīti, iesaku jauko Mikēnas vai Iju. Vulkāniskā sala Santorini ir viena no romantiskākajām izvēlēm un iepriecina ar iespaidīgiem skatiem. Tās balti kaļķotā galvaspilsēta Fira ir projektēta uz elpu aizraujošas 400 m augstas klints malas ar skatu uz zilu lagūnu. Citas populāras vietas ir Lesbosa, Parosa, Lefkada un Kosa. Nacionālais Jūras parks uz Zakintas ir galvenā ligzdošanas vieta ķildīgajiem Vidusjūras jūras bruņurupučiem. Kefalonijas nelīdzenie, zaļie kalni un ielejas var lepoties ar daudziem vīna dārziem, kā arī klinšainās salas un skaistās pludmales padara to par tūristu koncentrācijas punktu. Nedaudz autentiskākai un mazāk tūristiem pazīstamākai pieredzei, dodieties uz Siras, Amorgos, Tasā vai kādu citu mazu un mazāk attīstītu salu.

 

Karte

Grieķija karte