Itālija

 

Ko redzēt un darīt

Ceļojums uz Itāliju ir kā viena no tām retajām dzīves pieredzēm – kā lieliska pavasara diena vai pirmā mīlestība – kas nekad nevar tikt aizmirsta. Dažviet vēsture, māksla, mode, Itāļu virtuve un la dolce vita (“labā dzīve”) sajaucas tik nepiespiesti. Šeit jūs varat baudīt saulainas salas, koši zilus viļņus, ledus ezerus un ugunīgus vulkānus, kalnainus vīna dārzus un pilsētu ainavas, kas slēpj vairāk UNESCO Pasaules mantojuma objektus, kā jebkura cita valsts uz Zemes. Dažām vietām piemīt tāda dažādība, ka reti kurš apmeklētājs dosies prom bez dedzīgas vēlmes atgriezties.

Romas, Venēcijas, Florences un Neapoles mākslas un arhitektūras dārgumi pievelk apmeklētājus kā naktstauriņus uz gaismu. Venēcieši neesot apmierināti ar romiešiem, kas iekaroja lielāko daļu tad zināmās pasaules, nosūtīja Marko Polo uz kartē neiezīmētajām zemēm, kamēr Džoto, Leonardo da Vinči, Brunelleski un Mikelandželo ar lielu sparu iesāka Renesanses laikmetu rietumu mākslā un arhitektūrā.

Apskatiet visas krāšņās pilis, gleznas, baznīcas un pieminekļus un brīnumus, kas radušies gadsimtiem smaga darba rezultātā un dēļ stingras pieķeršanās tradicionālajām metodēm, kā arī terroir, kas ir tādu faktoru kopums, kā klimats, vīna dārza novietojums un augsne, kas nodrošina izcila vīna iegūšanu. Tāpat kā vietējā māksla, vīns ir arī paredzēts, lai uzmundrinātu savu garastāvokli. No glīti sakārtotajām akmens terasēm Cinque Terre, kas veido līkločus no jūras līmeņa līdz biedējoši stāvām kraujām, līdz sakoptām nogāzēm Kjanti ( Chianti), Po ielejas upes līdzenumam un Etnas vulkāna nogāzēm, itāļu vīni tiek gatavoti ar mīlestību, lai papildinātu rūpīgi sagādāto reģionālās virtuves ēdienu uz jūsu šķīvja.

Līdzīgi kā ēdieni, Itālija ir nebeidzamu piedzīvojumu dzīres. Nav svarīgi cik daudz, jūs censtos visu aptvert, vienmēr liksies par maz. Vai jūs dodaties slēpot uz Dolomītiem (Dolomites) vai izbraucat ar riteni caur vīna dārzu rajoniem? Vai jūs ienirtu saules sasildītajos Sardīnijas ūdeņos, vai kāptu Eolas vulkānos vai izstaigātu Neapoles tirgus stendus? Iespējas apžilbina ik uz soļa un var arī samulsināt, tāpēc pieņemiet vietējo padomus. Tāpēc ievelciet dziļi elpu un dodaties neaizmirstamos piedzīvojumos.

Apmeklējiet vīna dārzus.

Itālija ir slavena ar vīnu. Un tās vīna dārzi parasti atrodas nomaļus no pilsētas, kādas skaistas ainavas vidū. Tāpēc iesakām izmantot organizētu ekskursiju. Dienas ekskursijas parasti tiek organizētas caur viesnīcu, kurā esat apmetušies, ja tā atrodas lielā vīna dārzu reģionā, piemēram, kā Kjanti vai caur vietējo tūrisma biroju. Dažas kompānija piedāvā ilgākas ekskursijas ar maltītēm un apmešanās mītnēm. Vienkāršākais veids, kā atrast ekskursijas, ir ierakstīt interneta meklētājā „ekskursijas uz Itāļu vīna dārziem” vai „vīna ekspedīcija Itālijā”. Ņemiet vērā, ka ilgākas ekskursijas mēdz būt dārgākas, jo izsver izcilo virtuvi, lielisko vīnu un augsta līmeņa naktsmītnes. Ja jūs gribat noīrēt mašīnu un organizēt paši savu ekskursiju, tad lūk būs noderīga mājaslapa - Movimento Turismo del Vino.

Ekskursijas ar riteņiem

Itāļiem ir kaislība uz riteņbraukšanu, turklāt nav labāka veida, kā izpētīt vietas, kas neved gar tradicionālajiem tūristu ceļiem. Galvenais velosipēdu ražošanas industrijas centrs vienmēr ir bijis Ziemeļitālija.

Katrā reģionā ir atšķirīgs braukšanas stils, tāpēc jūs sastapsies ar unikālām kultūras īpatnībām. Ir vairāki uzņēmumi, kas piedāvā riteņbraukšanas ekskursijas pa visu Itāliju. Jūs varat braukt ar riteni un vadīt paši savu ekskursiju vai arī doties gida pavadībā, kas jums palīdzēs ar ceļojuma programmu. Jūs varat katru dienu nospraust citu ceļojuma galamērķi, mainot pilsētas, vai arī uzkavēties divas, vai trīs dienas vienuviet, pirms dodaties uz nākamo pilsētu. Programmu var izvēlēties atkarībā no savu prasmju līmeņa. Labs veids kā uzzināt par šo vairāk ir apmeklēt tīmekļa vietni (http://www.italiaoutdoors.com/outdoors-italy/biking-italy), vai arī tīmekļa meklētājā ierakstīt „ekskursijas ar velosipēdu Itālijā”, tā, atrodot uzņēmumus, kas piedāvā šāda veida pakalpojumu. Rūpīgi izpētiet piedāvājumus, lai atrastu visatbilstošāko ekskursiju savām prasmēm un fiziskajai sagatavotībai.

Burāšana

Burāšana ir viens no labākajiem veidiem, lai apskatītu Itālijas salas, tādas kā Sardīnija un Sicīlija. Lielākā daļa čarterreisu kompāniju piedāvā daudzas iespējas, sākot no bezapkalpes kuģa līdz kuģošanai ar apkalpi, ar visa veida ūdens transportlīdzekļu veidiem. Noīrējiet jahtu, lai atklātu Itālijas daudzās salas vai apmeklētu slēptos līčus un pludmales, kas nav citādāk pieejamas.

 

 

Karte

Itālija karte