Taizeme

 

Ko redzēt un darīt

Vēstures un kultūras objekti

Daudzi ceļotāji savu maršrutu iesāk ar Bangkoku, kura, lai arī ir moderna pilsēta, ir ļoti bagāta ar kultūrvēsturisku mantojumu. Lielākā daļa tūristu apskata vismaz Lielo pili (Grand Palace jeb Phra Borom Maha Ratcha Wang, kas ir krāšņi dekorētu ēku un pieminekļu komplekss. Tajā atrodas Wat Phra Kaew – svētākais budistu templis Taizemē ar Smaragda Budu. Citu apskates objektu vidū ir Wat Pho, Wat Arun un Džima Tomsona (Jim Thompson) māja – muzejs, kas ir vien neliela daļa no plašā objektu klāsta.

Kādreizējās galvaspilsētas Siāma, Ajuthaja (Ayutthaya) un Sukotai (Sukhothai) ir lieliskas pieturvietas visiem, kurus interesē taizemiešu vēsture. Sukotai apskate var tikt apvienota ar viesošanos Si Satchanalai un Kamphaeng Phet vēsturiskajos parkos, kas ir UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Khmeru arhitektūru visvairāk var aplūkot Isanas reģionā. Visievērojamākie ir Phimai un Phanom Rung vēsturiskie parki.

Ziemeļu provincēs dzīvo unikālas kalnu ciltis, kuras tūristi bieži apciemo, dodoties kalnu pārgājienos. Sešas galvenās Taizemes kalnu ciltis ir Akha, Lahu, Karen, Hmog, Mien un Lisu, kurām katrai ir atšķirīga valoda un kultūra. Čiang Mai pilsēta ir ne vien labs izejas punkts šādiem pārgājieniem, bet piedāvā arī savus kultūras objektus, piemēram, templi Wat Doi Suthep.

Tie, kurus interesē nesenāka vēsture, pilsētā Kančanaburi (Kanchanaburi) atradīs daudzus objektus, kas saistīti ar II Pasaules karu. Populārākais ir tilts pār Kvai upi, kurš kļuva plašāk zināms pēc filmas ar tādu pašu nosaukumu (“Tilts pār Kvai upi”/”The Bridge on the River Kwai”), bet visaizkustinošākie ir tā apkārtnē esošie muzeji.

Pludmales un salas

Taizemes pludmales un salas katru gadu piesaista miljonus tūristu no visas pasaules. Huahina ir senākais kūrorts valstī, ko kā ideālu vietu brīvdienām prom no Bangkokas atklāja atklāja karalis Rama VII pagājušā gadsimta 20. gados. Kopš tā laika daudz kas ir mainījies – kaut arī Pataja, Puketa un Ko Samui kūrorti tika izveidoti vien 70. gados, šobrīd tie noteikti ir visattīstītākie pludmales kūrorti.

Čumponas (Chumpthon) arhipelāgā ir plašs salu klāsts – no izteiktām tūrisma salām līdz pavisam neskartām zemēm. No Čumptonas uz Ko Tao, Ko Nang Yuan, Ko Phangan un Koh Samui salām var nokļūt ar ātrgaitas katamarānu. Arhipelāgā atrodas Muko un Angtongas nacionālie jūras parki.

Krabi provincē ir daudzas skaistas vietas, to skaitā Ao Nanga, Raileja (Rai Leh) un garās, zeltainās Ko Lanta pludmales. Ko Phi Phi, kas ir slavena kā īsta paradīzes sala, ir piedzīvojusi strauju attīstību kopš filmas “Pludmale” (“The Beach”) iznākšanas 2000. gadā. Ko Pha Nhan apvieno labāko no abām šīm “pasaulēm” – gan labi attīstītas kūrorta vietas, gan tukšas pludmales vien īsa brauciena attālumā.

Kočanga (Ko Chang) ir līdzīga tam, kāda reiz bija Samui sala – ar neatkarīgajiem ceļotājiem atbilstošu noskaņu, tajā pašā laikā ir diezgan mierīga un piedāvā naktsmītnes visās cenu kategorijās. Ja interesē neskartākas pludmales, vērts doties uz Kokutu (Ko Kut), kas ir ļoti reti apdzīvota un ko šī iemesla dēļ arī ir grūtāk apceļot. Ko Sameta ir Bangkokai tuvākā pludmaļu sala. Tās ziemeļu daļas pludmales ir diezgan attīstītas, un nedēļas nogalēs un valsts svētkos viesnīcas šeit ir pilnas.

Dabas ainavas

Kaut arī ne tik krāšņi kā Malaizijā vai Indonēzijā, arī Taizemē ir savi tropiskie meži. Kaojai (Khao Yai) nacionālais parks, kas ir pirmais šāda veida parks Taizemē, atrodas vistuvāk Bangkokai. Savvaļas tīģeri un ziloņi kļūst arvien retāk novērojami, taču makakus, gibonus, briežus un daudzu sugu putnus šeit nevar nepamanīt. Vēl jo iespaidīgākas ir Kaoso (Khao Sok) nacionālā parka džungļu platības, kurās iespējams arī pārlaist nakti.

Taizemē daudzviet redzami arī ūdenskritumi. Heosuvatas (Heo Suwat) ūdenskritums Kaojai nacionālajā parkā un septiņu līmeņu ūdenskritums Erevāna (Erewan) ir vieni no visvairāk apmeklētajiem, tomēr ne mazāk aizraujoši ir arī Thee Lor Sue ūdenskritums Umfangā un vienpadsmit līmeņu ūdenskritums Pa La-U Ken Kračanas (Kaeng Krachan) nacionālajā parkā. Tāpat nevienam, kurš ceļo Phang-Nga līča apkārtnē, nevajadzētu laist garām iespēju aplūkot gravitātes likumiem šķietami nepakļautos kaļķakmens veidojumus.

Karte

Taizeme karte