Dānija, laika ziņas

karte laika prognoze

Kopenhāgena

4.5 m/s
  • Saule lec 07:37:55
  • Saule riet 14:38:58
  • Mitrums 97
  • Gaisa spiediens 1000
  • 22.12.
  • 23.12.
  • 24.12.
  • 25.12.
Visām dienām

Citas pilsētas

Laika prognoze nedēļai

 

Klimats

No visām Skandināvijas valstīm maigākais klimats ir Dānijā. Lai arī valsts mērogā ievērojamu temperatūras atšķirību nav, vēja ietekme un jūras tuvums dara savu, un spēcīgas brāzmas ir īpaši jūtamas Jitlandes rietumu krastā. Nokrišņu daudzums visu gadu ir diezgan vienmērīgs, sasniedzot vidēji 61 cm, un Dānijas rietumos laikapstākļi mēdz būt mitrāki, nekā austrumos.

Pavasarī parasti debesis ir skaidras un spoži spīd saule, tomēr vislabākais laiks ceļojumam uz Dāniju ir vasaras mēnešos – jūnijā, jūlijā un augustā –, kad klimats ir vissiltākais un dabas ainavu skaistums ir pašā plaukumā. Der atcerēties, ka dāņiem jūlijs ir atvaļinājumu mēnesis, kad lielākā daļa no viņiem dodas uz laukiem vai jūrmalām. Neskatoties uz to, arī šajā laikā ļaužu pārblīvētas ir tikai vispopulārākās atpūtas vietas. Vasarā gandrīz vienmēr ir saulains un skaidrs laiks, un reti ir spiedīgs. Jūlijs ir siltākais mēnesis, kad vidējā temperatūra ir 20°C, reizēm uzkāpjot līdz pat 26°C.

Kopenhāgena tūristus piesaista visa gada garumā, tāpēc uz to attiecas citādi apsvērumi – tā kā vislielākais cilvēku pieplūdums ir jūlija un augusta mēnešos, vislabākais laiks, lai apskatītu pilsētu, ir maijs, jūnija sākums un septembris. Tajā pašā laikā Kopenhāgenā noteikti būs daudz, ko apskatīt arī citos mēnešos.

Arī rudens var būt labs laiks ceļojumam, kad acis priecē zeltainais lapkritis. Jāpiemin gan, ka jau septembrī jūras ūdens kļūst tiešām auksts, un, sākot ar septembra vidu, lielākā daļa apskates objektu jau pārorientējas no aktīvās sezonas uz saīsinātā darba laika režīmu.

Dānijā ziemas ir vēsas, taču skaudrs sals tur jūtams reti un viennozīmīgi ir siltāk nekā kaimiņzemēs Skandināvijas ziemeļos. Reizēm temperatūra var nokristies līdz pat –15°C, tomēr parasti tā svārstās ap nulli, turklāt piekrastes pilsētas no sala sargā siltā Golfa straume. Kaut arī iespējas āra nodarbēm ir diezgan ierobežotas, ziema ceļojumam nav šķērslis. Gada tumšākajos mēnešos aukstumu palīdz atgaiņāt karstvīns (gløgg) vai kāds malks stiprā alkohola (snaps)– tad arī dāņu omulība jeb hygge nekur tālu nav jāmeklē.